Skip to main content

Products & Solutions

Small Arms Ammunition

Mimo bardzo dynamicznego rozwoju technologicznego środków walki w ostatnich dziesięcioleciach, amunicja do indywidualnej i zespołowej broni palnej wciąż stanowi podstawowy środek bojowy na polu walki. Co więcej, system logistyczny musi zmierzyć się z mnogością typów i kalibrów amunicji w siłach zbrojnych, która wynika z konieczności zakupów różnych typów broni palnej różniących się nabojem, sposobem zasilania, długością lufy i skokiem gwintu, a także pożądaną specyfiką amunicji.

W ofercie firmy MILDAT znajduje się pełna gama amunicji małokalibrowej do większości szeroko użytkowanych modeli broni palnej, która spełni oczekiwania każdego użytkownika:

 • 4.6 mm x 30
 • 5.7 mm x28
 • 9 mm x 19 Parabellum/Luger
 • 12 ga shotgun shells (including non-lethal/less-lethal rounds)
 • 5.56 mm x 45 NATO
 • .300 Blackout
 • 7.62 mm x 51 NATO (.308)
 • 12.7 mm x 99 BMG (.50 cal)

Amunicja średniokalibrowa

Uzbrojenie średniokalibrowe jest trzonem możliwości ofensywnych wozów bojowych. To właśnie skuteczność użytkowanej amunicji średniokalibrowej bezpośrednio stanowi o skuteczności pojazdu na polu walki, a w efekcie także o jego przeżywalności i przeżywalności współdziałającej z nim piechoty.

W postaci granatników automatycznych, podwieszanych i samodzielnych stanowi ono także istotny element zwiększający siłę ognia pododdziałów pieszych. Szeroka gama amunicji specjalnej stanowi także o wielozadaniowości granatników, które przestały być już tylko środkiem ogniowym, ale obecnie służą także do wskazywania celów czy stawiania zasłon dymnych, oraz znajdują zastosowanie w siłach porządkowych jako uzbrojenie obezwładniające służące kontroli tłumu.

Działka automatyczne są najniższą i realnie ostatnią skuteczną warstwą obrony przeciwlotniczej. Służą ochronie obiektów, okrętów i pododdziałów lądowych przed lotnictwem. Nadal stanowią one też istotną część uzbrojenia lotniczego – idealnie sprawdzają się jako środek bliskiego wsparcia powietrznego czy uzbrojenie zapasowe.

W naszej ofercie znajduje się pełna gama standardowej w NATO amunicji średniokalibrowej.

Amunicja artyleryjska

Artyleria w ubiegłym stuleciu była nazywana często „bogiem współczesnej wojny”. Czasy się zmieniły, jednak każdy kolejny konflikt zbrojny w sposób dobitny pokazuje, że artyleria absolutnie nie traci tego statusu.

Środki artyleryjskie służące do prowadzenia ognia pośredniego i półpośredniego są na polu walki głównym środkiem wsparcia dla związanych walką pododdziałów lądowych i w zasadzie jedynym, gdy niemożliwym jest prowadzenie swobodnego wsparcia z powietrza. Ze względu na szybkość odpowiedzi stanowią też podstawę w zwalczaniu ograniczonych czasowo celów o dużym znaczeniu taktycznym, to znaczy wykrytych punktów i stanowisk dowodzenia, stanowisk ogniowych oraz radarów.

Skuteczność wykonywania wspomnianych zadań bezpośrednio zależy od używanej amunicji, która w sposób zdecydowany wpływa na zasięg, celność i zdolność obezwładniania/niszczenia celów. Ma to znaczenie szczególnie obecnie w związku z postępującą redukcją masowości środków bojowych przy stawianiu na maksymalizację ich zdolności.

W naszej ofercie znajduje się amunicja artyleryjska:

 • Moździerzowa kalibru 60mm, 81mm i 120mm
 • Do haubic kalibru 105mm i 155mm
 • Morska kalibru 76mm

Lotnicze środki bojowe

Lotnictwo współcześnie ze względu na swoją precyzję stanowi niedościgniony pod względem skuteczności środek zwalczania celów naziemnych. Rozwój technologiczny sprawił, że celność kierowanego uzbrojenia lotniczego, zależnie od sposobu naprowadzania, to od kilku metrów do nawet kilkudziesięciu centymetrów. Przy tym rozmiary głowic bojowych są nieporównywalnie większe w stosunku do innych środków bojowych.

Oferta firmy w tym zakresie obejmuje:

 • Bomby lotnicze o wagomiarze od 250 funtów do 2000 funtów
 • Pociski rakietowe 2.75” (70mm)
 • Bomby ćwiczebne różnych wagomiarów
 • Zapalniki i głowice bojowe do różnych lotniczych środków bojowych

Request more information